5.jpgAK KÖPRÜ DİM'İN İKİ YAKASINI BİRLEŞTİRDİ
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu'nun katılımıyla Ak Köprü'nün açılışı gerçekleştirildi. Açılış öncesinde konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel , "Yollar, köprüler yaparız ama bizim için önemli olan devletin üniter yapısı. Bu köprünün açılışında herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.  
 
 
 
 
 
 
 
 
2.jpg'ALANYA BİZİ HİÇ MAHCUP ETMEDİ'
Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın’da, "10 yılım Alanya’da geçti. Büyükşehir yasası sayesinde hem Büyükşehir hem de Alanya Belediyesi buralara gelip bu köprüyü yapabildi. Şu anda takım halinde çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki günler de çok güzel şeyler olacak. Her şey bir evetle başlıyor. Alanya bizi hiç mahcup etmedi" diye konuştu. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3.jpg
ALANYA'YA EN MODERN TESİSLER YAKIŞIR
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de, "Öğleden önce Gazipaşa’da karasu içme suyu projesinin temelimi attık. Bu hizmetler Alanya’dan Kaş’a, Gazipaşa’dan Demre’ye kadar devam ediyor. Bakan Çavuşoğlu Alanyaspor’a Antalyaspor’dan sonra Avrupa’nın en iyi spor tesisi için imza attı. Bundan önce Alanya toptancı halinin temelini attı. 90 milyon TL idi. Bugün de AK Köprüyü açacağız. 10 milyon TL bedeller. Biz sadece AK Köprüyü Antalya’nın tüm köylerine ayrılan bütçe kadar bütçe ayırabiliyoruz. Benim siyasi hayatımda AK Köprünün ayrı bir yeri var. Alanya’ya 30 dönümlük bir kent parkı yapacağız. Hastaneye gelen hasta yakınları için konuk evi yapacağız. Alanya’ya dünyanın en güzel tesisleri yakışır. Alanya’ya katı atık tesisiyle çöpten elektrik üreteceğiz. Alanya’ya en çağdaş köprü, tesis kavşak, yakışır. AK Köprü yakışır" dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
4.jpgBAKAN ÇAVUŞOĞLU "ALANYA’ YA HER ŞEYİN EN İYİSİ YAKIŞIR"
Bakan Çavuşoğlu ise, "Bugün yaklaşık bir sene önce temelini attığımız AK Köprünün açılışını birlikte açıyoruz. Çok güzel bir köprü olmuş. Taşkınlara karşı önlem alınmış, üzerinden insanlar geçiyor. Alanya Ankara’dan hizmet gelme anlamında çok şanslı. Alanya’ ya çevre
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1.jpgyolu, katlı kavşak yapıyoruz. Üniversitemiz büyüyor. 2 üniversitesi var yeni bölümler açıyoruz. Antalya’dan tıp fakültesini Alanya ya getireceğiz. Diş fakültesi açıyoruz. Alanya’ ya her şeyin en iyisi yakışır. İnşallah bu yıl turizm iyi olacak. İnşallah tarım da iyi olacak. Çiftçiyi de tüccarı da turizmciyi de düşünüyoruz. Çiftçilerin tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarını da taksitlendiriyoruz" dedi.
  
Türkiye Cumhuriyeti Alanya Kaymakamlığı
Alanya Hükümet Konağı 07400, Alanya-Antalya
Telefon:
90 242 513 19  07 Faks: 90 242 513 12 35 E-posta: yaziisleri@alanya.gov.tr
 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •