Alanya da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. Yıl Dönümü törenleri
 
28 Ekim günü saat 13:00 ‘de Alanya’da Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle çelenk sunuldu. Törene, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Antalya Milletvekili İbrahim Aydın,  Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Serkan Akbaba, İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, kamu kurum müdürleri, siyasi partilerin ilçe başkanları, muhtarlar, oda ve dernek temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.
Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu 'nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile sona erdi.
29 Ekim günü saat 09:20 ‘de Alanya Kaymakamlığında yapılan Tebrikat töreninin ardından saat 10:00 ‘da Atatürk Spor Salonunda gerçekleşen törende Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu 'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının anlam ve önemini belirten konuşmasında;
"Atatürk’ün, ‘Türk Milleti’nin karakterine en uygun idare şekli Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milleti'ne bırakılmış en büyük mirastır” dedi. Atatürk’ün sözlerinden sık sık  alıntı yapan Harputlu, Cumhuriyetin 'Kimsesizlerin kimsesi' olduğunu hatırlattı ve bu emanetin büyük bir özenle korunması gerektiğini söyledi. Harputlu, konuşmasının sonunda, "Sevgili gençler, Cumhuriyete sahip çıkmak sizlerin görevi. Cumhuriyet Bayramınızı bir kez daha kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu mücadelede yer alan herkesi rahmetle anıyorum" dedi.
Törende, halk oyunu gösterisinin ardından öğrencilerin şiir okuması, çeşitli gösteriler sunuldu. 
 
 
    
    
    
    
    
 
 
 
  
Türkiye Cumhuriyeti Alanya Kaymakamlığı
Alanya Hükümet Konağı 07400, Alanya-Antalya
Telefon:
90 242 513 19  07 Faks: 90 242 513 12 35 E-posta: yaziisleri@alanya.gov.tr
 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •