ALANYA KABOTAJ BAYRAMINA HAZIR
 
Alanya'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
 
01 Temmuz 1923 Tarihinde yürürlüğe konulan, 815 Sayılı Kabotaj Kanunu ile Türk Limanları arasında ticaret yapma hakkı, Türk Bayraklı gemiler ile Türk vatandaşlarına verilmesinin ardından Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün direktifleri ile 1 Temmuz günü kutlanan ‘Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 91. yıldönümü, Alanya'da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
 
ETKİNLİKLER İSKELEDE YAPILACAK
 
Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları, 1 Temmuz 2017 Cumartesi günü iskelede bulunan Atatürk Anıtı önünden başlayacak.
 
1 Temmuz Cumartesi günü saat 17.00'de Alanya Liman Başkanlığı'nca Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayacak olan etkinlikler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam edecek. Alanya Liman Başkan Vekili Mustafa Akdoğan tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Deniz Şehitleri için denize çelenk bırakmasının ardından tören son bulacak.
 
ÇEŞİTLİ GÖSTERİLER SERGİLENECEK
 
Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri çerçevesinde su sporları gösterileri, yüzme yarışmaları ve yağlı direkten bayrak alma yarışmaları yapılacak. Yarışlar sonunda dereceye girenlerin ödülleri verilecek.
 
TEKNE GEZİSİ DÜZENLENECEK
 
Denizcilik ve Kabotaj Bayramına katılan tüm katılımcılara (Halka, İlçe Protokolüne ve davetlilere) saat 19.00’da tekne gezisi düzenlenecek.
 
Ceyhun Altay
  
Türkiye Cumhuriyeti Alanya Kaymakamlığı
Alanya Hükümet Konağı 07400, Alanya-Antalya
Telefon:
90 242 513 19  07 Faks: 90 242 513 12 35 E-posta: yaziisleri@alanya.gov.tr
 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •